Werk je in Research and Development of kwaliteitszorg rond vleesalternatieven, ingrediënten of innovatieve voedseltechnologieën? Dan wil je dit event zeker niet missen! Tijdens dit event krijg je diepgaand inzicht in textuurontwikkeling via HME, ontdek je praktische toepassingen én ontmoet je relevante partners. Zet het dus zeker in je agenda!
Het event start met een overzicht van ingrediënten die bepalend zijn voor het verkrijgen van de juiste textuur in vleesanalogen. Daarna zoomen we in op plantaardige high moisture extrudaten. Je krijgt een theoretische toelichting van het HME-proces, gevolgd door een live demonstratie op een laboschaaltoestel in de Food Pilot. Hierbij worden belangrijke procesinstellingen en hun impact op vezelvorming in real-time uitgelegd.
Om de link met de praktijk te versterken, voeren we een demo uit waarbij deelnemers het eindproduct kunnen beoordelen op geur, kleur en rekbaarheid. Aansluitend volgt een interactieve rondleiding in de Food Pilot. Hier maak je kennis met uiteenlopende toepassingen van HME-producten, zoals vleeswarenanalogen, hybride producten en snacks. Ook tonen we hoe je objectieve kwaliteitsmetingen uitvoert op vlak van kleur, textuur en sensorische eigenschappen.
Heb je na deze inspirerende workshop zin om zelf aan de slag te gaan met extrudaten, innovatieve ingrediënten of nieuwe voedselconcepten? Of zoek je net de juiste partner om een uitdaging aan te pakken? Neem dan deel aan het aansluitende netwerk- en matchmakingmoment. Dit is dé kans om in contact te komen met experts, collega’s uit de sector en technologische aanbieders. Een uitgelezen moment om ideeën te delen, samenwerkingen op te starten en concrete oplossingen te vinden.